Zadzwoń!

0 94 314 8124


 

Dlaczego warto zainwestować w domek letniskowy nad Morzem Bałtyckim

Zgodnie z definicją nieruchomość to m.in. trwale związany z gruntem budynek, którego własność i granice są precyzyjnie określone umową i zapisane w księdze wieczystej.

Tak jak w przypadku każdej inwestycji ceny nieruchomości rosną i spadają, jednak ich wspólną cechą jest to, że w długoletniej perspektywie ich wartość niezawodnie wzrasta. Z tego względu inwestycje w nieruchomości należą do najbardziej pewnych – w odróżnieniu od choćby akcji czy obligacji, których potencjał wzrostu jest z reguły ograniczony, a ich ceny w krótkim okresie czasu podlegają wahaniom na skutek zmiennych warunków ekonomicznych.

W ostatnich latach na Zachodzie rynek nieruchomości przeżywał znaczny wzrost wartości. Gdy spojrzeć w tym kontekście na niezwykle niski poziom cen w Polsce, to bez wątpienia można się spodziewać, że nieruchomości w kraju mogą jedynie drożeć.

Wiele osób w Europie Zachodniej ma domek letniskowy. Jest to miejsce, gdzie można się schronić przed pospiesznym pełnym stresów dniem codziennym i odpocząć w pięknym otoczeniu, robiąc tylko to, na co ma się ochotę.

Z reguły jednak zakup domku letniskowego jest również pomyślany jako inwestycja. Jest ona zazwyczaj finansowana przy pomocy kredytu hipotecznego, którego raty obok pozostałych wydatków są w całości spłacane dzięki wynajmowi domku w sezonie tak, aby samemu móc z niego korzystać poza sezonem. Oznacza to praktycznie, że dom użytkowany jest przez właściciela bez ponoszenia specjalnych kosztów, i pozostaje tylko spokojnie czekać na wzrost jego wartości.

Obecnie Polska przeżywa dynamiczny rozwój: płace oraz ceny rosną i wedle naszego przekonania ten trend utrzyma się, aby za jakiś czas osiągnąć poziom zachodni.

Te zmiany z całą pewnością nie pozostaną bez wpływu na ceny nieruchomości i dlatego domki letniskowe na wybrzeżu – tak jak w Europie Zachodniej – będą w przyszłości szczególnie pożądane przez potencjalnych inwestorów.

Tak więc jeśli tylko zdecydujecie się Państwo na zainwestowanie Waszych oszczędności w dom letniskowy, to w zamian możecie liczyć nie tylko na korzystną inwestycję, ale również kontakt z uroczą naturą (las i plaże) oraz wiele możliwości rekreacji i wypoczynku.

 
 
powrót do góry